Konkurs Student na Medal organizowany został przez Polską Izbę Gospodarzą Maszyn i Urządzeń Rolniczych po raz pierwszy w 2022 roku.
Celem konkursu jest:
- Wyłonienie studenta o najwyższym poziomie wiedzy i umiejętnościach z dziedziny inżynierii mechanicznej w Polsce w 2026 roku.
- Rozwijanie zainteresowań w zakresie konstrukcji, diagnostyki i napraw maszyn roboczych oraz zagadnień mechatroniki, elektroniki pojazdowej, hydrauliki siłowej i systemów CAD/CAE.
- Podnoszenie wiedzy i umiejętności dotyczącej kultury technicznej studentów kierunków technicznych.
- Popularyzacja samokształcenia i korzystania ze współczesnych źródeł informacji.
- Popularyzacja zawodu inżyniera konstruktora i diagnosty maszyn wykorzystywanych we współczesnym rolnictwie.
Uczestnikiem Konkursu może zostać student dowolnego stopnia i trybu studiów o kierunku związanego z konstrukcją i eksploatacją maszyn oraz urządzeń mechanicznych i mechatronicznych, który na dzień 31 sierpnia nie ukończy 27 lat.
Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy to test online, który należy wypełnić w odpowiednich terminach po wcześniejszej rejestracji. Drugi etap to finał, w którym rywalizuje dziesięciu studentów z najlepszymi wynikami po testach online. Finał odbywa się podczas wystawy AGRO SHOW w Bednarach. W tym roku przypada ona na 18-20 września 2026 r.
NAGRODY
1 miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 10 000 zł brutto
2 miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 7 000 zł brutto
3 miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 3 000 zł brutto

_(17_x_17_cm).png)