O konkursie

Konkurs Student na Medal organizowany został przez Polską Izbę Gospodarzą Maszyn i Urządzeń Rolniczych po raz pierwszy w 2022 roku.
Celem konkursu jest:

  1. Wyłonienie studenta o najwyższym poziomie wiedzy i umiejętnościach z dziedziny inżynierii mechanicznej w Polsce w 2026 roku.
  2. Rozwijanie zainteresowań w zakresie konstrukcji, diagnostyki i napraw maszyn roboczych  oraz zagadnień mechatroniki, elektroniki pojazdowej, hydrauliki siłowej i systemów CAD/CAE.
  3. Podnoszenie wiedzy i umiejętności dotyczącej kultury technicznej studentów kierunków technicznych.
  4. Popularyzacja samokształcenia i korzystania ze współczesnych źródeł informacji.
  5. Popularyzacja zawodu inżyniera konstruktora i diagnosty maszyn wykorzystywanych we współczesnym rolnictwie.

Uczestnikiem Konkursu może zostać student dowolnego stopnia i trybu studiów o kierunku związanego z konstrukcją i eksploatacją maszyn oraz urządzeń mechanicznych i  mechatronicznych, który na dzień 31 sierpnia nie ukończy 27 lat.

 

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy to test online, który należy wypełnić w odpowiednich terminach po wcześniejszej rejestracji. Drugi etap to finał, w którym rywalizuje dziesięciu studentów z najlepszymi wynikami po testach online. Finał odbywa się podczas wystawy AGRO SHOW w Bednarach. W tym roku przypada ona na 18-20 września 2026 r. 
 

NAGRODY

1 miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 10 000 zł brutto

2 miejsce – nagroda pieniężna w wysokości  7 000 zł brutto

3 miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 3 000 zł brutto

 

 

 
 
 

 

  • Forum Uczelni Przyrodniczych